fbpx

עורך דין הוצאה לפועל

אם אתם מרגישים שהמצב הכלכלי סוגר עליכם, הסנקציות מתחילות להצטבר ואתם יוצאים משליטה, עורך דין הוצאה לפועל הוא הגורם שיוכל לפעול למענכם בנושא ובאופן שיקל עליכם לסלק את כל החובות.

שלל נסיבות לצבירת חובות

אנשים שצברו במשך זמן ממושך חובות שהמשיכו לצבור ריביות ולתפוח לסכומי עתק, נרתעים ובצדק מצמד המילים "הוצאה לפועל". כשההוצאה לפועל מתערבת ושולחת יד ארוכה גם אל חשבון הבנק וכרטיס האשראי שלכם, אי אפשר שלא להרגיש חסרי אונים ואפילו חוששים מפני מצוקה כלכלית קשה מאוד מכאן והלאה. לכן במידה ונקלעתם להליך הוצאה לפועל חשוב לפנות לעורך דין הוצאה לפועל אשר יתן את המענה הנדרש.


לאלו שמצפצפים על החוק

למרות שמצב של צבירת חובות נראה כמו סיטואציה ששמורה לאלו שמצפצפים על החוק, זה בוודאי לא מפתיע לגלות שאנשים רבים שמנהלים חיים נורמטיביים למדי יקלעו למצב של חובות עד כדי מפגש מאיים עם לשכת ההוצאה לפועל:

עורך דין הוצאה לפועל

המקרים בהם חלים הסתבכויות

זו יכולה להיות משפחה שנקלעה לקשיים עקב פיטורין של אחד מבני הזוג, תאונה או מצב רפואי קשה. זה יכול להיות אדם שהשקיע את כל חסכונותיו אצל הגורם הלא נכון וחווה מפח נפש איום שממנו נותר חסר כל. לעתים גם מדובר בעסק או חברה שנקלעו לבעיות תזרים שהלכו ותפחו עד כדי בעיות מול ספקים, לקוחות או סיבוכים משפטיים.

 

כיצד עורך דין הוצאה לפועל יכול לסייע?

מטרתו המרכזית של עורך דין הוצאה לפועל היא לסיים את תהליכי הגבייה מול הוצל"פ בדרך הטובה והבטוחה ביותר, שבה גם הצד החייב וגם הצד הזוכה מפיקים את טובתם. עורך דין הוצאה לפועל הוא הגורם שמכיר היטב את רזי החוק על שלל האותיות הקטנות שבו ויודע למצוא את הפתרונות המקצועיים והיצירתיים שיספקו לסיפור סוף טוב.

 

הודעה לגבי פתיחת תיק כנגדו בהוצאה לפועל

אדם שמקבל הודעה לגבי פתיחת תיק כנגדו בהוצאה לפועל, מוטב שלא יתעלם מהנושא. אזהרה מהסוג הזה אמורה לקבל התייחסות במועד, אחרת תתרחש החרפה של מצבו הכלכלי ככל שיחלוף הזמן שבו החוב לא טופל. במצב כזה, עורך הדין יכול לנקוט בהליך ספציפי לאור סוג התיק וגובה החוב, למנוע הצטברות ריביות שיגרמו לחוב לתפוח לאין שיעור.

למעשה, ככל שהחייב יפעל במהירות רבה יותר מול עורך הדין, הוא צפוי לחסוך אלפי ואף מאות אלפי שקלים ולהימנע מסנקציות קשות שמעיבות על חייו כמו עיקולים.

 

דרכי פעולה של עורך דין מול הוצאה לפועל

תיקי הוצאה לפועל נפתחים כנגד אנשים שמסרו שיקים שחזרו, שנתנו שטר חוב שהוגש לביצוע בהוצאה לפועל או אלו שניתן נגדם פסק דין לתשלום. קיימים גם תיקי הוצאה לפועל שנפתחו על מנת למכור כלי רכב או דירה שהתשלומים עליהם לא יסופקו בהתאם למדיניות המימון או המשכנתא וכן לצורך גביית תשלומי מזונות.

 

כאשר החייב מקבל הודעה לגבי פתיחת התיק

כאשר החייב מקבל הודעה לגבי פתיחת התיק, עומדת לזכותו האפשרות להגיש בקשה להוצאה לפועל כדי להתגונן מפני התיק שנפתח, או להגיע להסדר כלשהו עם הזוכה שפתח נגדו את התיק. דרך הוצאה לפועל, החייב יכול לנקוט בהליכים רבים שיסייעו לו לגבות את החוב כמו עיקול חשבון הבנק, עיקול משכורות, צווי עיכוב יציאה מהארץ, הגבלה על החזקת רשיון נהיגה, עיקולי מטלטלין, ביטול שיקים וכרטיסי אשראי ועוד.

 

כדי להתמודד עם הסוגיה

כדי להתמודד עם הסוגיה ניתן להגיש בקשה לאיחוד תיקים וכן להיכנס להליכי חדלות פירעון שבמסגרתם ישולם החוב עד לסיומו ובסיום יינתן הפטר מחובות אלו אחת ולתמיד. פתרונות אלו גורמים להקפאת הליכי הגבייה הנוספים כך שהחייב מתפנה להתמודד עם החוב הקיים ולשלם אותו מידי חודש בהתאם ליכולתו הכלכלית.

 

אפשרות נוספת

אפשרות נוספת היא לדרוש עבור כל אחד מהתיקים של החייב חקירת יכולת, שתאפשר לו לפרוס את התשלומים במשך מספר שנים ותמנע מהזוכה להטיל עליו עיקולים או הגבלות נוספות. מאחר וגם באיחוד תיקים וגם בפריסת תשלומים מתרחשת ריבית גבוהה שלא כל החייבים מסוגלים להתמודד איתה, עורך הדין הוצאה לפועל ימליץ לבעלי חובות של מאות אלפי שקלים לשקול פנייה להליך חדלות פירעון.

 

כל אחת מהפעולות

כל אחת מהפעולות תתבצע בהתאם להתייעצות עם עורך הדין, כך שכל אדם יכול למצוא את הנתיב המתאים ביותר להתמודדות ולסיים עם הפרק הכלכלי הקשה של חייו. אם מדובר בתיקים שנפתחו כתוצאה מחוב בודד, כמו למשל שיק שחזר, יהיה אפשר להיעזר בעורך דין כדי להגיש התנגדות לביצוע שטר וכך לעצור את הליכי ההוצאה לפועל והם יועברו לדיון בבית המשפט.

 

תפקידו של עורך דין הוצאה לפועל

חוק חדלות פירעון ושיקום כלכלי נועד כדי להחליף את פקודת פשיטת הרגל הוותיקה (שמקורה עוד בחוקי המנדט מן המאה הקודמת) במנגנון חדש שמקל על החזרי החובות ומסייע בשיקום הכלכלי. להבדיל מפשיטת רגל, עורך דין הוצאה לפועל מספק התייחסות משפטית שונה למצבם של החייבים מתוך שאיפה להביא אותם לקבלת הפטר במצב משוקם, כדי שיוכלו להתחיל מחדש ויקבלו כלים טובים יותר להתנהלות כלכלית מכאן והלאה.

 

הליך חדלות הפירעון

הליך חדלות הפירעון מתאים לאנשים שאינם מצליחים לשלם במועד את כל חובותיהם, או שסכום החובות שנצברו כבר גדול יותר משווי נכסיהם. בהליך זה מתרחשת בדיקת ההתנהלות שהובילה למצב ומתרחשות הגבלות שימנעו צבירה של חובות נוספים. לאחר מכן, יינתן צו תשלומים שבו נכסי החייב מועברים לקופת הפירעון ונקבע מהו הסכום החודשי שישולם לטובת החזר חובות.

 

השלב הבא

השלב הבא יגיע כעבור תקופה שבה הפגין המשלם יציבות בתשלומים וכעת יהיה ניתן להגיש בקשה להפטר שתסיים באופן רשמי את חובותיו ותאפשר לו להתחיל מאפס.

 

תפקידו של עורך דין הוצאה לפועל בהליכי חדלות פירעון

אז מהו תפקידו של עורך דין הוצאה לפועל בהליכי חדלות פירעון? ראשית, תכנון אפקטיבי של התהליך: עורך הדין בודק את ההתאמה של ההליך ללקוח שלו והאם פעולות ההליך הנדרשות כמו כינוס נכסים ומימושם בכלל רלוונטיות לו. לדוגמה, אדם שהחוב שלו עומד על סך 150,000 שקלים אך יש לו דירה ששוויה הוא 2 מיליון שקלים – בפועל הליך זה יפגע בו משום שהוא ייאלץ לממש נכס משמעותי שעה שהחוב שלו לא גדול מידי באופן יחסי.

 

פתרון ייחודי

במקרים מהסוג הזה, עורך הדין יכול להציע פתרונות אחרים כמו הגעה להסדר עם הנושים לפריסת תשלומים או הפחתה של החוב, מעבר להתנהלות כלכלית נכונה במסגרת ליווי כלכלי מקצועי ועוד.

אם הליך חדלות פירעון אכן מתאים לחייב ולנסיבותיו, עורך דין יכול לסייע לו למלא את כל הטפסים, תצהירים ומסמכים הכרוכים בהגשת הבקשה. עורך דין מנוסה בתחום חדלות הפירעון ידע בדיוק מה למלא ומה להצהיר, כך שהלקוח יוכל לקבל צו תשלומים נמוך, הקלות אפשריות ובסיום גם את ההפטר המיוחל.

 

סיוע משפטי לסוגיות נוספות

ישנם עוד מקרים רבים ושונים שבהם נפגשים חייבים עם לשכות ההוצאה לפועל וזקוקים לשירותיו של עורך הדין. מה דינו של חוב לדוגמה, שכבר שולם אך מסיבה כלשהי לא עודכן כך? במקרה זה יכול עורך הדין לטעון לטענת "פרעתי" ולהביא לסיום מהיר של ההליך. מקרה אחר למשל הוא של חייב מוגבל באמצעים שעדיין לא עומד בתשלומים שלו ומוזמן לחקירת יכולת. עורך דין הוצאה לפועל יכול ללוות ולייצג את החייב בדיון שבוצע בסניף ההוצאה לפועל ולקבל אחריו הסדר תשלומים בהתאם ליכולותיו האמיתיות. אפשרות נוספת היא כמובן לנהל משא ומתן נפרד בעבור כל תיק ותיק כדי להימנע מעיקולים, הגבלות וצווים שונים.

 

לסיכום

בייצוג חייבים מול הוצאה לפועל, אנו מבצעים את המיטב כדי שהחייבים ימשיכו בחייהם ללא מגבלות ככל האפשר. משרד עורכי הדין מזור קנפו ושות' שם לו למטרה להשיג את המקסימום על מנת לסייע לחייבים לשוב לחיים תקינים ונטולי דאגות כלכליות ומעניק טיפול מקצועי ואישי מסור מתוך שנים של ניסיון מקצועי ובקיאות בעבודה המשפטית מול הוצאה לפועל. צרו עמנו קשר ונשמח לסייע לכם בהקדם.

במצב בו נגד החייב נפתח תיק בהוצאה לפועל, והחייב אינו פועל בדחיפות על מנת לכסות את חובותיו, ההוצאה לפועל עלולה להטיל על החייב מגוון סנקציות כלכליות – לרבות עיקול של חשבון הבנק, עיקול רכב, עיקול המשכורת החודשית, צו עיכוב יציאה מהארץ, ביטול כרטיס האשראי ועוד.

המצבים השכיחים בהם הוצאה לפועל נכנסת לפעולה ומטילה סנקציות על חייבים, הם כאשר החובות של אותם חייבים נצברו במשך זמן ממושך, וכך גם הלכו וצברו ריביות שהצטברו לסכומים גדולים. במצב דברים זה, סביר להניח שההוצאה לפועל תחל בהטלת סנקציות כלכליות.

כאשר מקבלים הודעה מהוצאה לפועל, הדבר החשוב ביותר הוא לא להתעלם ממנה – אלא להתחיל ולפעול באופן מיידי על מנת למנוע את הידרדרות המצב. דרך פעולה מומלצת במצב זה היא התייעצות עם עורך דין הוצאה לפועל, שמומחה ומתמקצע בתחום זה.

עורך דין הוצאה לפועל יוכל להשתמש בניסיון ובידע שצבר לאורך השנים בטיפול במקרים רבים אל מול ההוצאה לפועל, על מנת לחלץ את החייב מהמצב הכלכלי הקשה אליו נקלע ולמנוע מההוצאה לפועל לעקל את רכושו. עורך הדין יידע להעריך את חומרת המצב ולפעול בהתאם.

משרד עורכי דין לויטה מזור קנפו ושות'

משרד עורכי דין לויטה מזור קנפו ושות'

משרד לויטה-מזור ושות', עורכי דין ונוטריון, מציע ללקוחותיו מעטפת כוללת של שירותים משפטיים וייצוג משפטי בתחום הנדל"ן והמשפט האזרחי-מסחרי. המשרד, עם ניסיון עשיר ומוכח בשני תחומים אלה, נותן דגש, במסגרת שירותיו, למקצועיות ברמה גבוהה, התאמה מדויקת ונכונה לצרכי הלקוח ולליווי אישי וצמוד לאורך כל הדרך.